Uczestnicy 1.PDK

 

Pomorskie Dni Kontrabasowe

Lista osób zakwalifikowanych do przesłuchań Międzyregionalnego Konkursu Kontrabasowego
Szkół Muzycznych I i II stopnia „Gradus ad Parnassum”
w Starogardzie Gdańskim

Kategoria I
(Szkoły Muzyczne I stopnia)

1.  Adam Zelek – uczeń II klasy cyklu czteroletniego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim.

Nauczyciel:  mgr Tomasz Wiczyński
Akompaniator:  mgr Małgorzata Pielak

Program:

– F. Simandl Etiuda nr 27 z I zeszytu Etiud W. Gadzińskiego
– B. Marcello Sonata G dur cz.I Largo con espressione, czII Allegro
– M. Rimski – Korsakow Mazurek ze Zbioru Chrestomatia

2. Tomasz Szepiński – uczeń III klasy cyklu czteroletniego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim.

Nauczyciel:  mgr Tomasz Wiczyński
Akompaniator:  mgr Małgorzata Pielak

Program:

– F. Simandl Etiuda nr 27 z I zeszytu Etiud W. Gadzińskiego
– B. Marcello Sonata G dur cz.I Largo con espressione, czII Allegro
– C. Saint Saens Taniec Słoni ze Suity „Karnawał Zwierząt”

3.  Anna Głodna – uczennica III klasy cyklu czteroletniego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim.

Nauczyciel: mgr Tomasz Wiczyński
Akompaniator: mgr Małgorzata Pielak

Program:

– F. Simandl Etiuda nr 6 z II zeszytu Etiud W. Gadzińskiego
– B. Marcello Sonata G dur cz.I Largo con espressione, cz.II Allegro
– W. Kosenko Scherzino ze Zbioru Chrestomatia

4.  Michał Walkusz – uczeń IV klasy cyklu czteroletniego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Michalskiego w Lęborku.

Nauczyciel:  mgr Stanisław Ząbek
Akompaniator:  Lidia Nycz

Program:

– E. Nanny Etiuda nr 14 Wybór Etiud na kontrabas zeszyt II
– B. Marcello Sonata G dur cz.I Largo con espressione, czII Allegro
– M. Rimski – Korsakow Mazurek ze Zbioru Chrestomatia

5.  Łukasz Mański – uczeń IV klasy cyklu czteroletniego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Michalskiego w Lęborku.

Nauczyciel: mgr Stanisław Ząbek
Akompaniator: Lidia Nycz

Program:

– F. Simandl Etiuda nr 27 z I zeszytu Etiud W. Gadzińskiego
– B. Marcello Sonata a moll cz. III Largo, cz. IV Allegro
– C. Saint Saens Taniec Słoni ze Suity „Karnawał Zwierząt”

6. Joanna Klimecka – uczennica IV klasy cyklu czteroletniego Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Michalskiego w Lęborku.

Nauczyciel:  mgr Stanisław Ząbek
Akompaniator:  Lidia Nycz

Program:

– F. Simandl Etiuda nr 29 z I zeszytu Etiud W. Gadzińskiego
– B. Marcello Sonata a moll cz. III Largo, cz. IV Allegro
– W. Kosenko Scherzino ze Zbioru Chrestomatia

Kategoria II
(Szkoły Muzyczne II stopnia, Licea Muzyczne)

7. Agnieszka Olszewska – uczennica klasy ? Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku.

Nauczyciel: mgr Beata Leszczyńska
Akompaniator: Andrzej Sienkiewicz

Program:

– F. Simandl Etiuda nr 32 z II zeszytu etiud W. Gadzińskiego
– W. Pichl Koncert C dur cz.I
– S. Kusewicki Chanson Triste

8. Maja Rumianowska – uczennica IV roku Zespołu Szkół Muzycznych, SzkołyMuzycznej II st. im. F. Chopina w Gdańsku- Wrzeszczu.

Nauczyciel: mgr Leszek Kaufman
Akompaniator: Alicja Wieczorek

Program:

– F. Simandl Etiuda nr 32 z II zeszytu etiud W. Gadzińskiego
– D. Dragonetti Koncert G dur cz.I
– G. Bottesini Elegia D dur nr1

9.  Monika Kwiatkowska – uczennica V roku Zespołu Szkół Muzycznych, SzkołyMuzycznej II st. im. F. Chopina w Gdańsku- Wrzeszczu.

Nauczyciel: mgr Leszek Kaufman
Akompaniator: Alicja Wieczorek

Program:

– F. Simandl Etiuda nr 32 z II zeszytu etiud W. Gadzińskiego
– E. Stein Konzertstuck
– S. Kusewicki Walc